MÖBLER / Stolar & FÃ¥töljer / FÃ¥tölj 7965601

nr 796 5601

Fåtölj

Farmor, Carl Malmsten, (Saknar kudde)

Kondition: slitage, skador

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 10 december 2012
kl 19:12:01

9/12 14:38:25 1      Vinnande bud

Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Carl Malmsten (1888-1972)
Svensk inredningsarkitekt, möbelarkitekt och professor